Informujemy, że ta strona internetowa używa plików cookies. Pliki te używane są do zapewnienia wysokiego poziomu dostosowania zawartości strony internetowej do potrzeb każdego z jej użytkowników. Każdy użytkownik może dokonywać zmiany ustawień dotyczących plików cookies za pomocą modyfikacji ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce ochrony prywatności, stanowiącej część Regulaminu tej strony internetowej.

Zaloguj się lub zarejestruj. Wrzesień 26, 2017, 18:07:55 pm

Autor Wątek: Gdzie złożyć pozew gdy mąż mieszka już w UK  (Przeczytany 253 razy)

cybergirl72

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
Gdzie złożyć pozew gdy mąż mieszka już w UK
« dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:01:53 pm »
Maż kilka late temu wyjechał do Wielkiej Brytanii, ja z dzieckiem zostałam w kraju. Z początku wszystko było OK, po około roku czasu zauważyłam że coś jest nie tak.
Mąż poznał tam inną kobietę, Polkę -teraz twierdzi, że z nią wszytsko już skończone, że chciałby abym przyjechała do niego do Anglii. Ja w tej chwili nie mam na to ochoty, sama chcę rozpocząć wszystko od początku. Czy to prawda, że w sytuacji, w której mąż przebywa poza granicami Polski to rozwód będzie musiał odbyć się w Anglii? Wiecie coś na ten temat?

nana29

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Gdzie złożyć pozew gdy mąż mieszka już w UK
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:06:14 pm »
Bzdura, kto ci naopowiadał takich rzeczy.

Jeśli to ty zamierzasz złożyć wniosek o rozwód, to składasz go w sądzie właściwym dla twojego miejsca zamieszkania. To czy mąż akurat przebywa w Anglii, Australii czy też na Antarktydzie nie ma znaczenia. Może być tylko problem z jego stawieniem się w sądzie, ale wniosek na pewno składasz w sądzie właściwym dla twojego miejsca zamieszkania.

Listę Sądów Okręgowych znajdziesz na tej stronie, w ważnych adresach.

;D ;D ;D

izabela81

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:10:30 pm »
tak, potwierdzam to co już napisała moja poprzedniczka. Mam taką samą sytuację, jak ty. Mąż też przebywa w UK, też kogoś poznał...

Wniosek złożyłam w sądzie w swoim mieście, teraz czekam na termin rozprawy...Mam nadziej, że szybko się z tym uporam; nie chcę żadnego orzekania o winie, nie chcę prać w sądzie naszych brudów, bo i po co. To co się skończyło trzeba zakończyć... :(

lucymm

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:12:25 pm »
Z tego co wiem, to jest tak jak już napisano. Sąd właściwy dla twojego miejsca zamieszkania. Zadzwoń do sądu i zapytaj.

jacob40

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:16:45 pm »
bez dwóch zdań. Sąd właściwy dla strony składającej wniosek, czyli w tym wypadku dla ciebie. Problemem może okazać się obecność męża w sądzie na kolejnych rozprawach, tak niestety często się dzieje

klawik

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:20:15 pm »
Może jednak daj mu szansę - może niech wróci do kraju. Każdy ma chyba prawo do błędów, nawet tych najgorszych. Mój kolega też kiedyś trochę nabroił, dostał drugą szansę od żony, teraz są znowu dobrym małżeństwem...Daj mu szansę, jeśli on tego naprawde chce

juliaz

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:23:42 pm »
chyba już wiesz, gdzie złożyć wniosek. Klawik zasugerował, żebyś dała swojemu małżeństwu drugą szansę, może on ma rację? Przemyśl to, rozwodu już nie cofniesz.

ptysia80

• Newbie
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2013, 19:09:02 pm »
Fajnie, że na stronce jest lista z adresami sądów. Oczywiście sąd właściwy dla miejsca, w którym mieszkasz. Powodzenia ;)

Ostatnie wątki

Najaktywniejsi na forum

Ogłoszenia

Prywatne:

Pozostałe: